Kurumsal Karbon Ayak İzi

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılarının ve çalışanlarının kişisel gelişim, toplumsal farkındalık ve kariyer planlamalarına katkıda bulunmak amacıyla faaliyete geçirilen Kütahya OSB Akademi’de eğitimler tüm hızıyla devam ediyor.

OSB Akademi resmi internet sitesinde en fazla başvuru alan eğitimlerden biri olan “Kurumsal Karbon Ayak İzi” eğitimi, 17-18 Ocak 2024 tarihinde Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan firmaların yönetici ve çalışanlarının katılım sağladığı eğitimde, eğitmenler Prof. Dr. Sevgi DEMİREL ve Doç. Dr. Öznur Begüm GÖKÇEK tarafından katılımcılara; İklim krizi, ISO 14064 standardı, AB Yeşil Mutabakat, Sınırda Karbon Vergisi, Emisyon Ticaret Sistemi konularında teorik anlatımın uygulamalar ve karbon ayak izi hesaplamaları vb. konular aktarıldı.

Sözlü anlatımlar ve etkinliklerle birlikte verimli saatlerin yaşandığı “Kurumsal Karbon Ayak İzi” eğitimi, katılımcıların soruları, görüşleri ve geri bildirimlerinin akabinde son buldu.

 

 

X