Bütçe Yönetimi ve Kontrolü

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılarının ve çalışanlarının kişisel gelişim, toplumsal farkındalık ve kariyer planlamalarına katkıda bulunmak amacıyla faaliyete geçirilen Kütahya OSB Akademi’de eğitimler tüm hızıyla devam ediyor.

OSB Akademi resmi internet sitesinde en fazla başvuru alan eğitimlerden biri olan “Bütçe Yönetimi ve Kontrolü” eğitimi, 11 Mayıs 2023 tarihinde Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan firmaların yönetici ve çalışanlarının katılım sağladığı eğitimde, eğitmen Bülent ORTA tarafından katılımcılara; bütçede planlanan ile gerçekleşen arası karşılaştırmalar nasıl yapılır, bütçe verileri nasıl yorumlanmalı, işletme performansının bütçe aracılığıyla ölçülmesinde nelere dikkat edilmelidir, gerçekleşene göre bütçe kalemlerinde revizyon nasıl yapılır, operasyonel süreçlerin bütçeye uygun olarak yönetilmesinde dikkat edilecek hususlar nelerdir vb. konular aktarıldı.

Sözlü anlatımlar ve etkinliklerle birlikte verimli saatlerin yaşandığı “Bütçe Yönetimi ve Kontrolü” eğitimi katılımcıların soruları, görüşleri ve geri bildirimlerinin akabinde son buldu.

X