İlk Yardım Eğitimi

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılarının ve çalışanlarının kişisel gelişim, toplumsal farkındalık ve kariyer planlamalarına katkıda bulunmak amacıyla faaliyete geçirilen Kütahya OSB Akademi’de eğitimler tüm hızıyla devam ediyor.

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılarının ve çalışanlarının katılım sağladığı “İlk Yardım Eğitimi” Kütahya OSB Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Eğitimde herhangi bir kaza veya acil bir durumda, uzman sağlık görevlileri gelinceye veya kazazede hastaneye ulaştırılıncaya dek eldeki mevcut imkânlarla, kazazedeye yapılabilecek çeşitli müdahaleler anlatıldı. Eğitime katılan uzmanlar, ilkyardımın amacının, sağlık ekipleri gelinceye kadar kazazedenin durumunun daha kötüye gitmesini engellemek, kazazedeyi güvenli bir yere almak, hayati fonksiyonlarını sürdürmesini sağlamak ve zarar verici bir müdahalede bulunmamak olduğunun altını çizdi. Hayati fonksiyonları duran bir kazazedenin hayata döndürülmesi açısından önem taşıyan suni solunum ve kalp masajının, sadece ilkyardım belgesi bulunan kişilerce uygulanabilir olduğunu da hatırlatan uzmanlar, bir kaza ile karşılaşıldığında öncelikli olarak olay yerinde can güvenliğinin sağlanması, hemen ardından 112’ye haber verilmesi ve doğru müdahale konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Düzenlenen İlkyardım Eğitimini alan katılımcılar, eğitim sonunda Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü’nce yapılan sınava girerek, ilkyardım belgelerini almaya hak kazandılar.

X