OSB Akademi Açılış Lansmanı

OSB Akademi, Ahmet Şerif İZGÖREN Semineri ile Kapılarını Yatırımcılarımıza Açtı

Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından faaliyete geçirilen Kütahya OSB Eğitim Akademisi’nin, yazar Ahmet Şerif İZGÖREN’in vermiş olduğu seminer ile açılış lansmanı gerçekleştirildi. Yatırımcılarımıza özel olarak sunulacak olan eğitimlerin yer alacağı “OSB Akademi”nin açılış lansmanına ilgi büyüktü.

Açılış konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet edilen Kütahya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tolga ESKİOĞLU konuşmalarında; “Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nin kıymetli yatırımcıları ve değerli misafirler, hepiniz OSB Akademi’nin açılış lansmanına hoş geldiniz. Sanayi Bölgemizin alt ve üst yapılarını ne kadar önemsiyorsak; firmalarımızın sosyal, kültürel ve yüksek kalite standartlarına sahip hale gelebilmesini de bir o kadar önemsiyoruz. Bu doğrultuda açmış olduğumuz OSB Akademi ile firmalarımızın ihtiyaç duyduğu, personeline her türlü niteklikleri kazandıracak eğitimler almasının yolunu açmış bulunuyoruz. Bu eğitimler firmalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda gerçekleştirilecektir. Eğitimlerimizin firmalarımıza, dolayısı ile şehrimize ve ülkemize önemli katkılar sunacağına inanıyoruz. Mevcut çalışanlarımızın niteliklerini artırmaya yönelik bu tür programların yanı sıra meslek edindirme merkezi ile yeni ve nitelikli personel yetiştirme yolunda bir adım daha atıyoruz. Kütahya’da en önemli sanayi potansiyelini oluşturan Organize Sanayi Bölgemizin her konuda ileriye gitmesini sağlamak hepimizin görevidir. Bu görevi de layıkı ile yerine getireceğimize inanıyorum. Açılış lansmanında bize katılarak heyecan katan Ahmet Şerif Bey’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Katılımınız bir kazanç oluğu gibi, katılımınızdaki sunumunuz da bizim için bir kazanç olacağını düşünüyorum. OSB Akadem’nin bölgemize hayırlı olmasını diler son sözlerimi güzel bir haber ile tamamlamak istiyorum. Biliyorsunuz ki sanayi bölgemize TOBB öncülüğünde bir mesleki ve teknik anadolu lisesi kazandırdık. Bu lisenin ihtiyaçlarına Kütahya Organize Sanayi Bölgesi olarak gönüllü olduk. Şu anda atölyeleri, çevre düzenlemesini ve spor alanlarını tamamlıyoruz. Lisemize başlangıçta 102 kişilik bir kontenjan açıldı fakat şu an tercih döneminde 1.000’in üzerinde bir başvuru bulunmakta. Bu başvuru sayısı bir rekor sayıdır. Kontenjan artırma talebi geldi fakat kaliteli eğitim için biz bu sayıda bir kontenjanı uygun gördük. Kütahya Organize Sanayi Bölgesi’nden bir Kütahya ekolü yaratmayı hedefliyoruz. Lisemizden mezun olan öğrencilerin yarısı çok büyük nitelikli mühendisler olacak, diğer yarısı da çok iyi teknik personel olarak Türkiye sanayisinin tamamına hizmet edecektir. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

Kütahya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tolga ESKİOĞLU’nun konuşmalarının ardından Ahmet Şerif İZGÖREN, “Değerlerle Yönetmek” konulu sunumunu konuklarla paylaştı. Keyifli saatlerin geçirildiği sunumun sonunda Kütahya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tolga ESKİOĞLU ve KÜTSO Başkanı İsmet ÖZOTRAÇ, Ahmet Şerif İZGÖREN’e hediyelerini takdim etti. Seminer bitiminde düzenlenen imza etkinliğinin ardından organizasyon son buldu.

AÇILIŞ LANSMANI TÜM FOTOĞRAFLARI İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 

X